T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
YALOVA / ARMUTLU - Fıstıklı İlkokulu

Haberler

May

Armutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından anaokulu öğrencilerimize trafik eğitimi verilmiştir.

May

İlçe Sağlık Müdürlüğü 112 Acil ekibi tarafından okulumuz 3. sınıf öğrencilerine acil müdahale ekibi tanıtıldı.

 

May

Sayın konuklarımız

Değerli öğretmen arkadaşlarım

Ve elbette Sevgili öğrenciler…

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız…

Bugün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu yaşıyoruz… Bir ulusun yazgısının bir kişi tarafından değil, ulusun kendisi tarafından belirlendiği, ulusun kendi yolunu kendi çizdiği büyük bir devrimin sevincini yaşıyoruz… Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve bu büyük devrimde payı olan diğer kahramanların, egemenliği gerçek sahibi olan halka vermelerinin 99. Yılı’nı kutluyoruz… Onlar Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkmış bu ulusun, aydınlık bir yolda, aklın ve bilimin ışığında ilerleyeceğine, çağdaş dünyada hak ettiği yeri alacağına inanarak bunu yaptılar… Onlar inandılar ki, bu halk en nitelikli temsilcilerini ve yöneticilerini seçecek, barış, huzur ve refah içinde uygarca yaşayacak ve sizlere yani çocuklara, yani yarınlarımıza mutlu bir ülke bırakılacak…

Sevgili öğrenciler !

Unutmayın ki, sizler bu dünyanın gerçek sahipleri, sizler soylu bir geçmişe sahip geleceğimizsiniz…

Bilmeniz gereken şeyler de var elbette…Dürüst olmayı bileceksiniz…

Çalışkan olmayı ,vatan sevgisini bileceksiniz…

Bayrak sevgisini,barışı ve kardeşliği bileceksiniz…

Birlik olmayı, beraber yaşamayı bileceksiniz…Onurlu olmayı bileceksiniz…

Kurtuluş Savaşını, Çanakkale’yi bileceksiniz…

Sakarya’yı, Dumlupınar’ı, İnönü’yü, Büyük Taarruz’u bileceksiniz…

Atatürk’ü ezberleyeceksiniz… O’nun devrimlerinin anlam ve önemini benimseyeceksiniz….

Sevgili çocuklar hepinizi umutla bakan gözlerinizden, sıcacık yüreklerinizden öpüyorum...

Bayramınız kutlu olsun…

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında emekli edebiyat öğretmeni Kemal AKKOÇ tarafından hayvan ve doğa sevgisi aşılayan mini bir gösteri düzenlenmiştir. Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği gösteri Barış Manço şarkıları eşliğinde sona ermiştir.

Nis

Okulumuz anasınıfı öğretmeni ve öğrencileri polis haftası münasebetiyle ilçe emniyet müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Nis

Okulumuz anasınıfı ve 1A sınıfı öğrencileri okulumuz bahçesine ağaç ektiler.

Mrt

Bombasırtı Olayı ( 14 Mayıs 1915) çok önemli ve dünya harp tarihinde eşine rastlanması mümkün olmayan bir hadisedir. Karşılıklı siperler arasındaki mesafe 8 metre, yani ölüm muhakkak. Birinci siperdekilerin hiç birisi kurtulmamacasına şehit düşüyor. İkinci siperdekiler yıldırım gibi onların yerine gidiyor. Fakat ne kadar imrenilecek bir soğukkanlılık ve tevekkülle biliyor musunuz. Bomba, şarapnel, kurşun yağmuru altında öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor ve en ufak bir çekinme bile göstermiyor. Sarsılma yok Okuma bilenler Kuran-ı Kerim okuyor ve Cennete gitmeye hazırlanıyor. Bilmeyenler ise, Kelime-i Şahadet getiriyor ve ezan okuyarak yürüyorlar. Sıcak cehennem gibi kaynıyor. 20 düşmana karşı her siperde bir nefer süngü ile çarpışıyor. Ölüyor, öldürüyor. İşte bu Türk askerindeki ruh kuvvetini gösteren, dünyanın hiç bir askerinde bulunmayan, tebrike değer bir örnektir. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur."

  Çanakkale Deniz ve Kara Şavaşlarının 104. Yıl dönümü münasebetiyle okulumuzda tören yapıldı. Törende ilçemizde düzenlenen ‘Çanakkale Zaferi ‘ konulu şiir yarışmasında ,

     1. Olan  8/A sınıfı öğrencimiz Sümeyye Eskiadam’a aynı yarışmada

     2. Olan 7/A sınıfı öğrencimiz Nimet Erik’e hediyeleri verildi.

     Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve katılımlarından dolayı velilerimize teşekkür ederiz.

        Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Mrt

...

Sen ki, son ehl-i salîbin kırarak savletini,

Şarkın en sevgili sultânı Salâhaddîn´i,

Kılıç Arslan gibi iclâline ettin hayran...

Sen ki, İslâm´ı kuşatmış, boğuyorken hüsran,

O demir çenberi göğsünde kırıp parçaladın;

Sen ki, rûhunla beraber gezer ecrâmı adın;

Sen ki, a´sâra gömülsen taşacaksın...Heyhât,

Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât...Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber,

Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber. 

 

12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında  okulumuzda program düzenlendi.

Programın hazırlanmasında görevli olan Türkçe Öğretmenimiz Emine Karakaya’ya, sınıf öğretmenimiz Funda Barbaros’a  öğrencilerimizin hazırlanmasında emeği geçen diğer öğretmen arkadaşlarımıza, öğrencilerimize ve katılımlarından dolayı kıymetli velilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

 

    Ülkemizde batılı anlamda ilk tıp okulu olan Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amirenin 14 Mart 1827’de Şehzadebaşı’ndaki Tulumbacıbaşı Konağı’nda açılmasıyla kutlanan 14 Mart Tıp Bayramını kutlamak için anasınıfı öğrencilerimiz ve velimizlerle birlikte Armutlu Hastanesinde çalışan sağlık personelini ziyaret ettik .Öğrencilerimiz hem sağlık personelinin bayramını kutladı hem de  mesleklerle ilgili bilgi aldı.

    Bu anlamlı etkinliği düzenlenmesinde emeği geçen değerli  öğretmenimiz Neslihan Alper Alcioğluna, velilerimize ilgilerinden dolayı Armutlu Hastanesi çalışanlarına teşekkür ederiz.

Mrt

Fıstıklı Köyü Kadınları Kalkındırma Derneğinin sponsorluğunda okulumuz anasınıfının dış cephesinin boyama işleri öğrenci, öğretmen ve veli işbiliğiyle yapılmıştır. Yaptıkları katkılardan dolayı okul idaresi olarak köy kadınları derneğimize teşekkür ederiz.

Şbt

12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u anma etkinlikleri kapsamında yapılan şiir okuma yarışmasında Zeynep AKAR birinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Şbt

Armutlu İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından öğrencilerimize trafik eğitimi verildi.

Ock

Okulumuz 4/A sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Volkan DEMİRALP önderliğinde "Çevrenin korunmasında yasalar mı yoksa çevre bilinci mi daha etkilidir?" konulu münazara yapılmıştır. Bu etkinliğin amacı çocuklarımıza çevre ve çevrenin korunması konusunda farkındalık oluşturmaktır. Gayretli çalışmalarından dolayı öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Ara

Anasınıfı öğretmenimiz Hayriye Alcıoğlu hazırladığı Mevlana haftası etkinliği çoşku içersinde okulumuz konferans salonunda kutlandı. Emeği geçen öğretmenlerimiz Hayriye Alcıoğlu, Büşra Sevim ve Okul Müdür Yardımcımız Erkan Gökçe´ye teşekkür ederiz.

Ara

Öğrencilerimize yerli malının tanıtımı yapıldı ve yerli malı tüketiminin önemininden bahsedildi.